Follow us
صفحه اصلی > اخبار > محتوای
بازار شیمیایی همچنان به هفته پاییز رسیده است
Mar 19, 2018

بحران عدم تعادل عرضه و تقاضا موجب شده تا بازار سیمان همچنان سقوط کند. هفته گذشته (03.12-03.16) شاخص قیمت مواد شیمیایی آنلاین شیمیایی (CCPI) در روز جمعه 5.059 با کاهش 1.3٪ کاهش یافت.


از 160 عمده محصولات شیمیایی تحت نظارت، تنها 36 محصول به میزان 22.5 درصد کل، و سه محصول برتر متیل متاکریلات (6.0 درصد) و بوتیل استات (4.7 درصد) بود. متانول (3.7٪)؛ 72 محصول کاهش یافت، 45 درصد از کل؛ سه محصول برتر اپی کلرو هیدرین (4/10٪)، MDI (9.6٪) و TDI (7.3٪) بودند. 52 محصول وجود دارد که به میزان 32.5٪ از کل آنها را تشکیل می دهد.

هفته گذشته، بازار متیل متاکریلات، همچنان افزایش یافت، و در طول هفته بیش از یک هزار یوان افزایش یافت (قیمت t، همان زیر). علاوه بر مزایای به دست آمده توسط تعمیرات کلی متمرکز بسیاری از تاسیسات داخلی (مانند شانگهای لوسیت و Huayi Jade امپراتور)، نیز بسیار مهم است که محصولات پایدار از تولید نرمال خودداری کنند. در عین حال، در پایان ماه فوریه، وزارت بازرگانی اعلام کرد که تعرفه ضد انحصاری متیل متاکریلات افزایش یافته است که بیشتر واردات منابع وارداتی را کاهش می دهد. از آوریل تا آوریل، هنوز مجموعه ای از تجهیزات مورد نیاز برای تعمیرات اساسی وجود دارد، و انتظار می رود که عرضه نیز ادامه پیدا کند. انتظار می رود چشم انداز بازار متیل متاکریلات بالا باشد.

در پی افزایش مواد اولیه، شرکت های استیک اسید و n-butanol، butyl acetate در هفته گذشته قیمت کارخانه را افزایش دادند. به تازگی شرکت های بتول اکتانول وارد دوره نگهداری متمرکز شده اند. بازار بوتانول با افزایش قابل توجهی از طرف عرضه به دست آورد و از بازار عرضه بوتل استرهای پایین دست استفاده کرده است. نرخ عملیاتی فعلی کارخانه یانکوانانگ نسبتا کم است، بنابراین سطح عرضه بسیار زیاد نیست. با این حال، تقاضای پایین دست فعلی ضعیف است، دستاورد بازار مسدود شده است، و بازار بوتیل استات وارد نگرش منتظر و دید است. در صورت تقاضای بازار، بازار ممکن است ادامه یابد.

با افزایش سمت تقاضا، بازار متانول هفته گذشته کمی کاهش پیدا کرد. با این حال، با توجه به تعداد زیادی از امکانات تولید پیچیده، عرضه مناسب در محل و واردات مداوم از بارها از بنادر، موجودی متانول هنوز روند رو به رشد دارد. اگرچه این شرکت قصد فروش محصولات خود را دارد، اما هنوز پایین تر از آن است که انتظار می رود مقاومت در برابر متانول افزایش یابد. در ماه های مارس تا آوریل برخی از گیاهان متانول به الفین ها اصلاح شد و هنوز چشم انداز نزولی برای بازار وجود دارد.

بازار اپیکرل هیدرین در هفته گذشته کاهش یافت، و در طی هفته، تقریبا 2000 یوان کاهش یافت. قبل از جشنواره بهار، شرکت های بزرگ دارایی های کافی داشتند. بازیابی پس از تعطیلات پایین تر از حد انتظار بود و مصرف کم بود. اگر چه برخی از تولید کنندگان نیازمند بازار قوی بودند، بازار همچنان قیمت های مکرر کمتری داشت و خرس های صنعت نازک تر بودند و قیمت ها به سرعت بهبود یافتند.

با توجه به بهبود آهسته شرکت های پایین دست و تجارت متوقف شده، بازار MDI جمع شده به شدت کاهش یافته است. در حال حاضر، عرضه داخلی نسبتا فراوان است. در عین حال، BASF و Dow اخیرا نیروی فزاینده ای از MDI را لغو کرده اند و عرضه کم هزینه Dow، بازار داخلی را تکان داد.

هفته گذشته، بازار TDI همچنان به شدت کاهش یافت و اساسا از اواسط دسامبر سال گذشته سقوط کرد. از ابتدای سال نو، بازار داخلی TDI در سطح بالایی باقی مانده است، و در نتیجه شرکت های بزرگ حفظ تولید بالقوه و موجودی مناسب اجتماعی هستند. با این حال، پس از تعطیلات تولید بازیافت از گیاهان پایین دست بعدا، منجر به عدم تعادل در حال حاضر بین عرضه و تقاضا است. در حال حاضر، تولید کنندگان برای پاک کردن موجودی کم هزینه حمل و نقل، بخش دوم پایین تر از یا استفاده از فروش کوتاه تمرکز متمرکز بازاریابی بازار است.

آینده نفت بین المللی نفت هفته گذشته کمی کاهش پیدا کرده است، اما تاثیر آن بر بازار داخلی است. جشنواره بهار در سال جاری نسبتا دیر است و بهبود تقاضای پایین دست نیز به دلایل مختلف به سرعت بهبود پیدا کرده است. موجودی بالا و تقاضای کم، عامل اصلی اصلی کاهش قیمت مواد شیمیایی در هفته گذشته بود. انتظار می رود که این بازار در این هفته ضعیف باقی بماند. تعمیرات اساسی شرکت ها در پایان ماه و بهبود تقاضای پایین دست به نوبه خود برای بازار ضعیف تبدیل خواهد شد.